نوش جان

راتای مرغ

راتای مرغ یک فینگر فود بسیار ساده اما فوق العاده خوشمزه است که می‌توان آن را به عنوان چاشنی و یا پیش غذا سرو کنید. این فینگر فود خوشمزه را می‌توانید با نان تست و یا نان همبرگری کوچک سرو نمایید. مواد مورد استفاده در راتا را نیز می‌توانید به راحتی با توجه به ذائقه‌ی خود تغییر دهید و طعم و عطر مورد علاقه‌تان را به آن اضافه نمایید. طرز تهیه راتای مرغ را می‌توانید در ویدئوی زیر مشاهده فرمایید. نوش جان!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
چاپ دستور تهیه
راتای مرغ
راتای مرغ غذایی خوش طعم است که هم تهیه‌ی آن ساده است و هم ظاهر دل‌ربایی دارد. این غذا مناسب چاشنی (اسنک) و یا پیش غذا است. راتای مرغ یک فینگر فود ساده است که به راحتی می‌توانید در خانه تهیه کنید. مواد داخل راتا با توجه به ذائقه‌ی شما قابل تغییر است. در دستور غذای ما از مرغ به عنوان پروتئین استفاده شده و همراه با آویشن و خیارشور و گردو طعم دار می‌شود.
rataye morgh راتای مرغ
وعده ها
مواد اولیه
وعده ها
مواد اولیه
rataye morgh راتای مرغ
دستورالعمل ها
  1. سیب زمینی را همراه با نمک در آب بپزید.
  2. سینه مرغ را در ظرف مناسبی همراه با آب روی حرارت قرار دهید. بعد از اینکه به جوش آمد، اگر کفی روی آب بود آن را بگیرید، و یک عدد پیاز را به آب اضافه کنید و اجازه دهید مرغ کاملا بپزد.
  3. مرغ، سیب زمینی پخته شده، خیارشور، پیازچه و گردو را خیلی ریز کنید.
  4. همه مواد را در یک ظرف مناسب بریزید و سپس با هم خوب مخلوط کنید. سپس ظرف را پوشانده و در یخچال قرار دهید تا سرد شود. سپس به شکل دلخواه سرو کنید.
این دستورغذا را منتشرکنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Food Blog Theme from Nimbus
Powered by WordPress