نوش جان

سوهان کنجدی

sohan konjedi سوهان کنجدی
چاپ دستور تهیه
سوهان کنجدی
چه چیزی بهتر از یک سوهان خانگی خوشمزه با یک لیوان چای داغ تازه دم می‌چسبد؟ این سوهان‌ها را می‌توانید به سادگی در خانه درست کنید. ترکیب طعم شیرین کاراملی و طعم و عطر خاص کنجد خوردن این سوهان‌ها را بسیار لذت بخش می‌کند. سوهان کنجدی را می‌توانید برای روزهای خاص مثل نوروز و یا برای هر روز دیگری تهیه کنید.
sohan konjedi سوهان کنجدی
وعده ها
مواد اولیه
 • 1 پیمانه کنجد
 • 1 پیمانه شکر
 • یک هشتم قاشق چای‌خوری وانیل در صورت تمایل
 • به میزان لازم روغن مایع
وعده ها
مواد اولیه
 • 1 پیمانه کنجد
 • 1 پیمانه شکر
 • یک هشتم قاشق چای‌خوری وانیل در صورت تمایل
 • به میزان لازم روغن مایع
sohan konjedi سوهان کنجدی
دستورالعمل ها
 1. اگر از کنجد بو داده شده استفاده نمی‌کنید، آن را در یک ماهی‌تابه روی حرارت کم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا کنجد رنگش عوض شود و بوی آن بلند شود.
 2. دو سطح دو کاغذ آلومنیوم را با مقدار حدودا یک قاشق چای‌خوری روغن مایع چرب کنید.
 3. شکر را در یک قابلمه کوچک نچسب بریزید و روی حرارت خیلی خیلی کم قرار دهید. اجازه بدهید شکر از اطراف شروع به آب شدن کند و رنگ آن کاراملی شود. وقتی که به مرحله‌های آخر رسید (یعنی اکثر شکر آب شده بود) با یک قاشق چوبی شکر را مخلوط کنید و اجازه دهید شکر کامل حل شود. درب ظرف را هم ببندید. اگر تمایل داشتید، وانیل اضافه کنید.
 4. کنجد بو داده شده را اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید و حرارت را خاموش کنید. مواد را بلافاصله روی یک سطح از کاغذ آلومنیوم قرار دهید و کاغذ دیگر را روی آن قرار دهید. با وردنه مواد را به ضخامت نیم سانت پهن کنید. سپس برش دهید و اجازه دهید تا سرد شود.
این دستورغذا را منتشرکنید

سوهان کنجدی را می‌توانید به سادگی در خانه تهیه کنید. طعم شیرین کاراملی این سوهان با طعم خاص کنجد آن متعادل شده و این شیرینی‌های خوشمزه را به همراه خوبی برای یک لیوان چای تازه دم تبدیل می‌کند. سوهان‌ها را می‌توانید هم برای نوروز و هم برای روزهای دیگر سال تهیه کرده و میل نمایید.

طرز تهیه سوهان کنجدی را می‌توانید در ویدئوی زیر مشاهده فرمایید. نوش جان!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Food Blog Theme from Nimbus
Powered by WordPress

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: