نوش جان

آب گوشت یا دیزی

abgoosht آبگوشت
چاپ دستور تهیه
آبگوشت
شاید بتوان گفت آبگوشت از جمله سنتی‌ترین و اصیل‌ترین غذاهای ایرانی است. اگر بخواهیم پنج غذای سنتی ایرانی را نام ببریم، احتمالا آبگوشت یکی از آنها خواهد بود. این غذای لذیذ که در اقصی نقاط ایران تهیه می‌شود و محبوب بسیاری است، باید به آرامی و برای مدت طولانی تهیه شود. امیدواریم آبگوشت را یک بار با دستور نوش جان درست کنید و از عطر و طعم آن لذت ببرید.
abgoosht آبگوشت
Servings
5 نفر
Ingredients
Servings
5 نفر
Ingredients
abgoosht آبگوشت
Instructions
  1. نخود و لوبیا را از 24 ساعت قبل در آب سرد بخیسانید و چند بار آب آن را عوض کنید.
  2. در یک قابلمه روغن را ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید. پیاز نگینی خرد شده را همراه با گوشت به آن اضافه کنید و مخلوط کنید. زردچوبه را اضافه کنید و مواد را مرتب هم بزنید تا آب گوشت خارج شده، جذب شده و پیاز سبک شود. سپس فلفل سیاه را اضافه کنید و همچنان مواد را هم بزنید.
  3. بعد از 15 دقیقه رب گوجه‌فرنگی را اضافه کنید و فقط یک دقیقه مواد را مخلوط کنید تا رب نسوزد. بعد گوجه‌فرنگی خرد شده را اضافه کنید و 10 دقیقه مواد را مخلوط کنید.
  4. نخود و لوبیا خیسانده و فلفل سبز و آب جوش را اضافه کنید. بعد از به جوش آمدن مواد، حرارت را کم کنید و درب ظرف را بگذارید. اجازه بدهید مواد به مدت سه ساعت بپزند. در صورتی که از دیگ زودپز استفاده می‌کنید، نصف این زمان نیاز است.
  5. سیب‌زمینی‌ها را که به قطعات 3 سانتی خرد کرده‌اید همراه با نمک و لیموعمانی (خیسانده) به آبگوشا اضافه کنید و 20 دقیقه دیگر زمان پخت دهید.
  6. اگر از دنبه استفاده کرده‌اید، آن را خارج کنید، بکوبید و له کنید و به آبگوشت اضافه کنید.
Share this Recipe

آبگوشت یا دیزی از غذاهای معرکه‌ای است که بسیاری از ایرانی‌ها به شدت به آن علاقه دارند. تهیه این غذای خوشمزه کمی زمان‌بر است اما همین زمان و عشقی که در حین درست کردن آن صرف می‌شود طعم آن را بی‌نظیر می‌کند. طرز تهیه دیزی یا آبگشوت نوش جان را می‌توانید در ویدئوی زیر مشاهده فرمایید. نوش جان!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Food Blog Theme from Nimbus
Powered by WordPress

%d bloggers like this: