نوش جان

املت قارچ و پنیر

omelette mushroom cheese املت قارچ و پنیر
چاپ دستور تهیه
املت قارچ و پنیر
اگر حوس یک صبحانه کامل و تازه را کرده اید و یا دلتان یک املت خوشمزه با طعم جدید می خواهد حتما این املت را امتحان کنید. برای تهیه این املت از مخلوط تخم مرغ و شیر استفاده می کنیم. سپس یک لایه قارچ تفت داده شده و فلفل دلمه ای و پنیر به آن اضافه می کنیم و آن را رول می کنیم. البته طعم تخم مرغی که در کره درست شده باشد به خودی خود عالی است اما این املت طعمی بسیار متفاوت خواهد داشت و از تهیه آن راضی خواهید بود.
omelette mushroom cheese املت قارچ و پنیر
Servings
Ingredients
Servings
Ingredients
omelette mushroom cheese املت قارچ و پنیر
Instructions
  1. فلفل دلمه ای را نگینی خرد کنید.
  2. قارچ را بعد از شستن ورقه ای خرد کنید و همراه با نمک، فلفل، آب لیمو و نیمی از کره روی حرارت بالا قرار دهید تا آب آن جمع شود.
  3. شیر و آرد را مخلوط کنید و هم بزنید تا آرد در شیر حل شود.
  4. تخم مرغ ها را با همزن دستی هم بزنید و کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید. به هم زدن ادامه دهید تا تخم مرغ ها از لختی خارج شوند. مخلوط شیر و آرد را اضافه کنید و هم بزنید.
  5. در یک ماهی تابه به قطر 30 سانت نیمی از کره را قرار دهید. وقتی کره آب شد، مخلوط تخم مرغ را اضافه کنید و حرارت را کم کنید و درب تابه را ببندید تا تخم مرغ بپزد ولی سطح آن نرم باشد (حدود 10 دقیقه) سپس فلفل دلمه ای و قارچ و پنیر را روی تخم مرغ بریزید و درب ماهی تابه را ببندید تا پنیر آب شود. سپس از لبه شروع به رول کردن املت کنید.
  6. پس از رول کردن املت، حرارت را زیاد کنید تا آب ماهی تابه جمع شود و سپس سرو کنید.
Share this Recipe

برای تهیه املت قارچ و پنیر، ابتدا مخلوطی از تخم مرغ، شیر، آرد و نمک و فلفل تهیه می کنید. بعد از پختن این مخلوط در کره، روی آن قارچ تفت داده شده، فلفل دلمه ای و پنیر می‌ریزیم و سپس املت را رول می کنیم.
طرز تهیه این املت خوشمزه را می توانید از ویدئوی زیر مشاهده فرمایید.
نوش جان!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Food Blog Theme from Nimbus
Powered by WordPress

%d bloggers like this: