نوش جان

تتالی

tataali تتالی
چاپ دستور تهیه
تتالی
تتالی یک غذای محلی اراک است. این غذای بسیار خوشمزه همراه با گوشت و سبزیجات تهیه می‌شود. ما برای تهیه این غذا، مواد مختلف مثل پیاز، گوشت، گوجه فرنگی و سیب‌زمینی را به صورت ورقه ورقه روی هم قرار می‌دهیم و ‌می‌پزیم. امیدواریم شما هم این غذای خوش طعم و عطر را به سفره‌های خود اضافه کنید.
tataali تتالی
Servings
Ingredients
Servings
Ingredients
tataali تتالی
Instructions
  1. یک عدد پیاز متوسط را ریز رنده کنید و آب آن را با فشار خارج کنید. همراه با گوشت چرخ کرده، سیر رنده شده، نمک و فلفل و یک قاشق چای خوری زردچوبه کاملا مخلوط کنید و ورز دهید. از مواد بدست آمده به اندازه یک نارنگی متوسط بردارید و گرد کنید و بعد پهن کنید و گرد نمایید.
  2. پیاز و سیب زمینی را بعد از پوست گرفتن به صورت حلقه ای به ضخامت یک سانت ورقه ورقه کنید.
  3. گوجه فرنگی را هم بعد از شستن ورقه ورقه برش دهید.
  4. در یک پیمانه آب، رب گوجه فرنگی و نمک و فلفل و یک قاشق زردچوبه را اضافه کنید و مخلوط کنید.
  5. کف یک ظرف مناسب را 2 قاشق غذاخوری روغن بریزید. پیازهای ورقه شده را بچینید. روی پیازها، تکه‌های گوشت پهن شده را بچینید. روی گوشت‌ها گوجه فرنگی ورقه شده قرار دهید و سپس سیب‌زمینی را قرار دهید. روی مواد را از مخلوط رب گوجه فرنگی و ادویه بریزید.
  6. درب ظرف را ببندید و روی حرارت زیاد قرار دهید. بعد از به جوش آمدن، حرارت را کم کنید و به مدت 30 تا 45 دقیقه اجازه پخت دهید.
Recipe Notes

در صورت تمایل و برای ترش شدن تتالی می‌توانید از پودر غوره هم استفاده کنید و در داخل سس آن بریزید.

Share this Recipe

تتالی از جمله غذاهای بسیار خوش طعم محلی ایران می باشد. این غذا که اصالتا مربوط به شهر اراک است همراه با گوشت و سبزیجات مختلفی همچون پیاز، گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی تهیه می‌شود. امیدواریم شما هم این غذای خوشمزه و ساده را تهیه کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

نوش جان!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Comments

Be the first to comment.

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Food Blog Theme from Nimbus
Powered by WordPress